Суспільство - An Overview

Існують відокремлені та закриті суспільства. У тих суспільствах, де є змога переміщуватися вверх по вертикалі, вид суспільства є відкритим, якщо нема – закритим. Суспільство, де переважає середній клас – нормальне, у нас – протилежна ситуація. Американська модель: вищий-вищий клас – начальники, вищий клас – погані начальники, вищий-середній – клерки тощо, середній-середній, нижчий-середній, нижчий-нижчий.

Одночасно, і освіта стає окремою інституцією. Розвиваються і інші соціальні інституції, такі як правова, медична, військова, спортивна.

— здатність підтримувати та відтворювати високу інтенсивність внутрішніх зв’язків;

— певний рівень розвитку культури, система норм і цінностей, покладених в основу соціальних зв’язків між людьми;

Розглянемо найбільш популярні визначення суспільства в суспільствознавстві.

Розміри аграрних суспільств набагато більші, ніж садівничих: вони сягають кількох мільйонів людей. Певна частина населення може не працювати на землі, а натомість, виконувати інші виробничі ролі, які потребують значної кваліфікації, як наприклад, коваль чи перукар. Але така кваліфікована праця має достатній попит за великої концентрації людей.

Коротко розкажіть у тому, що таке суспільство як соціальна структура. Що нового ви дізналися у цій статті?

Кожен з цих елементів соціальної системи перебуває у взаємозв’язках з іншими, займає специфічне місце та відіграє певну роль у ній.

Існує кілька трактувань цього поняття: все населення Землі, сукупність людей із загальними цілями, населення держави. Дізнаємося, що таке суспільство, з чого воно складається, які ознаки має.

За характером впливу на об’єкт: керувальна (прогностична, планувальна, організаційно-технологічна, координаційно-методична, контролююча).

Коли говориться, що суспільство є самовідтворюваним об'єднанням, мається на увазі та обставина, що воно поповнюється, головним чином, за рахунок народження дітей, й відтворює свою будову діяльністю власних членів.

Позитивізм за Контом мусить відмовитися від питань, що не мають відповіді – про суть та сутність явищ, а особливо про причину. Наука пізнає не суть, а лише феномен. Суспільствознавство повинне вивчати ті явища, які можна спостерігати.

Американські соціологи Г. Ленскі та Дж. Ленскі, розрізняючи суспільства за головним способом здобуття засобів до існування, виокремлюють:

Тут є прикладна соціологія – вона забезпечує розробку прогнозів, рекомендацій у вирішенні тих чи інших соціальних проблем, аж Суспільство до рівня трудового колективу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *